Raňajkovať alebo neraňajkovať?

Autor: Marek Blanar | 16.8.2019 o 12:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  247x

Dobrý deň, v nasledujúcom článku budeme hovoriť o vynechávaní raňajok. Mali alebo nemali by sme teda raňajkovať?

Raňajky sú jedlo, ktorým prerušujete pôst. Od posledného jedla na večeru počas celej noci pôstujete, ste v stave, kedy spalujete tuk. Čím dlhšie ste v tomto stave, tým viac benefitov so sebou prináša, prečo by ste teda chceli tento stav zrušiť? Ak ste hladný, dobre, najedzte sa, ale mnoho, mnoho ľudí nie sú ráno hladní a napriek tomu raňajkujú. V momente, ako začnete raňajkovať, stimulujete inzulin, ktorý tlačí hladinu cukru v krvi dole a tým pádom vstávate s nízkou hladinou cukru, čo spôsobí, že čoskoro budete hladní opäť.

Teraz prejdeme k tomu, čo by ste mali robiť, ak sa snažíte schudnúť. Ak nie ste ráno hladní, neraňajkujte! Nechajte vaše telo v stave pôstu až dokým budete naozaj hladný. Čiernu káva bez cukru alebo čaj si kľudne doprajte, to Vám pôst nezruší. V mojom prípade, ak ráno nie som hladný, čakám niekedy do 11:00, niekedy 12:00  kedy začnem byť hladný a potom sa najem.  V minulosti aj keď som nebol hladný som vždy raňajkoval, pretože ma učili, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, ale zistil som, že to nie je ani z ďaleka pravda.

Dúfam, že som Vám aspoň čiastočne pomohol vyriešiť dilemu, ktorú má mnoho ľudi a to či raňajkovať alebo neraňajkovať. Takže ak ráno vstanete hladní, naraňajkujte sa. Ak nie, určite nejedzte, neprerušujte všetky benefity spojené s pôstom (opísané v minulom článku) a čakajte až dokým na Vás príde hlad. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Maďari za zápas proti Slovensku dostali trest. Zavrú im štadión

Podobne ako Slováci, pozvú na štadión deti.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Priatelia sú preč alebo mŕtvi

Moskvu som po rokoch našla vysvietenú a nedostupnú pre chudobných.


Už ste čítali?